Csevegő

Csevegő,
Fórum javaslatok,
Benzintyúkól,

Moderátor: MadBob

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Karex » 2017.01.10. 13:12

Csak szólok, hogy nehogy lemaradjon a szerelő kedvű társaság, hogy lidl.
Aksi töltö, kieg kacatok, infra hőmérő!
Kipuf csonk hőfok ellenőrzésre nekem kiváló lesz egy darab.........
Szélvédő és hasidom faragó.
Avatar
Karex
 
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014.06.09. 21:09
Tartózkodási hely: Hőgyész

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kawa » 2017.01.10. 15:14

Aldiban hegyekben áll a hőmérő vagy egy hónapja, 6 rugó asszem.
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de attól még szar dolog!
ZŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐD VÉR!
Avatar
Kawa
 
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.06.08. 14:20
Tartózkodási hely: Kópháza

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Karex » 2017.01.10. 17:50

Találkozós képei vannak valakinek megosztható formában fent albumban?
Gyuláé és még valakié megvan, de volt még.... tudom.
Szélvédő és hasidom faragó.
Avatar
Karex
 
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014.06.09. 21:09
Tartózkodási hely: Hőgyész

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kawa » 2017.01.10. 20:57

Karex írta:Találkozós képei vannak valakinek megosztható formában fent albumban?
Gyuláé és még valakié megvan, de volt még.... tudom.

nyilvánosból tibike: https://plus.google.com/photos/109622485280743857096/album/6147523668457437457/6147523694040843954
meg a copfoska: https://get.google.com/albumarchive/108606617096692404294/album/AF1QipO5QVpamIIPk0BK-v3XEIvd5VxaTcA4cLhGqW-p?authKey=CIjnqZv88fDUew
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de attól még szar dolog!
ZŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐD VÉR!
Avatar
Kawa
 
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.06.08. 14:20
Tartózkodási hely: Kópháza

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Karex » 2017.01.10. 21:13


Köszi ezek sem voltak meg.....
Az első linkjét meg tudod úgy adni, hogy az albumra mutasson, ne annak egy képére?
Idei taliról ilenek?
Szélvédő és hasidom faragó.
Avatar
Karex
 
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014.06.09. 21:09
Tartózkodási hely: Hőgyész

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kawa » 2017.01.11. 09:41

Idén még nem volt tali. :mrgreen:
Rákeresel a roninos nevére a gugli+ ban oszt mutssa meg a zorodat is tisztíccsa. :D
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de attól még szar dolog!
ZŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐD VÉR!
Avatar
Kawa
 
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.06.08. 14:20
Tartózkodási hely: Kópháza

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Karex » 2017.01.11. 19:20

Kawa írta:Idén még nem volt tali. :mrgreen:
Rákeresel a roninos nevére a gugli+ ban oszt mutssa meg a zorodat is tisztíccsa. :D

Hehe..... tényleg nem volt még. :D
Megfejtettem közben, a G+ on nincs albumnézet. Egy képre dob be mindjárt.
A G Fotókhoz szoktam mostanában, ott van előnézet.
Az a gazdátlan szamurály nekem is ismerősnek tűnik......
Szélvédő és hasidom faragó.
Avatar
Karex
 
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014.06.09. 21:09
Tartózkodási hely: Hőgyész

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: lendvai » 2017.01.13. 18:32

Kawa írta:
Karex írta:Találkozós képei vannak valakinek megosztható formában fent albumban?
Gyuláé és még valakié megvan, de volt még.... tudom.

nyilvánosból tibike: https://plus.google.com/photos/109622485280743857096/album/6147523668457437457/6147523694040843954
meg a copfoska: https://get.google.com/albumarchive/108606617096692404294/album/AF1QipO5QVpamIIPk0BK-v3XEIvd5VxaTcA4cLhGqW-p?authKey=CIjnqZv88fDUew


A copfoska képei rám nézve úgy látom már nem aktuálisak. :-))))))
"A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben."
Avatar
lendvai
 
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.06.08. 19:31
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott.

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kawa » 2017.01.13. 18:34

lendvai írta:
Kawa írta:
Karex írta:Találkozós képei vannak valakinek megosztható formában fent albumban?
Gyuláé és még valakié megvan, de volt még.... tudom.

nyilvánosból tibike: https://plus.google.com/photos/109622485280743857096/album/6147523668457437457/6147523694040843954
meg a copfoska: https://get.google.com/albumarchive/108606617096692404294/album/AF1QipO5QVpamIIPk0BK-v3XEIvd5VxaTcA4cLhGqW-p?authKey=CIjnqZv88fDUew


A copfoska képei rám nézve úgy látom már nem aktuálisak. :-))))))

A múlton már nem változtathatsz, max megpróbálhatod megmagyarázni.... :mrgreen:
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de attól még szar dolog!
ZŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐD VÉR!
Avatar
Kawa
 
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.06.08. 14:20
Tartózkodási hely: Kópháza

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: lendvai » 2017.01.15. 17:13

A copfoska képei rám nézve úgy látom már nem aktuálisak. :-))))))[/quote]
A múlton már nem változtathatsz, max megpróbálhatod megmagyarázni.... :mrgreen:[/quote]

Nem akarom én megmagyarázni, aki kíváncsi volt rá annak elmeséltem. :-) Ha most röviden akarom summázni, akkor Stephen King egyik regényében olvasott mondat foglalja össze leginkább: "Álló fasznak nincs lelkiismerete." :-)
"A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben."
Avatar
lendvai
 
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.06.08. 19:31
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott.

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: lendvai » 2017.01.16. 21:28

Ide is berakom, aki jönne idén Zánkára az írja be magát a megfelelő dátum alá, jövő hétfőn sorsolunk. :-)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =165273459
"A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben."
Avatar
lendvai
 
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.06.08. 19:31
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott.

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Pöti » 2017.01.16. 21:51

NEM TUDOK REGISZTRÁÁLNI ARRA A KIB..... http://www.motorozz.hu/forum/443 -RA!!!! :oops: :x :evil:
Avatar
Pöti
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.01.04. 17:17

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kawa » 2017.01.17. 12:04

Pöti írta:NEM TUDOK REGISZTRÁÁLNI ARRA A KIB..... http://www.motorozz.hu/forum/443 -RA!!!! :oops: :x :evil:

Azé nem tucc, mert azt tényleg kibaszottul elkúrták és az a kibaszott fasz aki csinálja, vagy hülye, vagy szarik rá sajnos. türelem rózsát terem, addig benézünk ide is néha hogy ne unatkozz. :D addig csatlakozz ide, hogy el ne vesszél. Közel vagy, ha bejött a jóidő majd összehozunk valamit nehogy kimaradj a csapatból, vidám gyerekeknek mindig van tagfelvétel. :mrgreen:
https://www.facebook.com/tdmhungary/?fref=ts
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de attól még szar dolog!
ZŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐD VÉR!
Avatar
Kawa
 
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.06.08. 14:20
Tartózkodási hely: Kópháza

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Pöti » 2017.01.17. 15:36

Kawa írta:
Pöti írta:NEM TUDOK REGISZTRÁÁLNI ARRA A KIB..... http://www.motorozz.hu/forum/443 -RA!!!! :oops: :x :evil:

Azé nem tucc, mert azt tényleg kibaszottul elkúrták és az a kibaszott fasz aki csinálja, vagy hülye, vagy szarik rá sajnos. türelem rózsát terem, addig benézünk ide is néha hogy ne unatkozz. :D addig csatlakozz ide, hogy el ne vesszél. Közel vagy, ha bejött a jóidő majd összehozunk valamit nehogy kimaradj a csapatból, vidám gyerekeknek mindig van tagfelvétel. :mrgreen:
https://www.facebook.com/tdmhungary/?fref=ts

:lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Pöti
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.01.04. 17:17

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Karex » 2017.01.21. 22:29

Kép
Ma több, szám szerint 5 lidliben jártam.
Aksis csavarbehajtó, lépcsős fúrók, és a korábbi infra távhőmérő kellett volna.
Hát megmaradt a pénzem.
Szélvédő és hasidom faragó.
Avatar
Karex
 
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014.06.09. 21:09
Tartózkodási hely: Hőgyész

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kawa » 2017.01.21. 23:41

Karex írta:Kép
Ma több, szám szerint 5 lidliben jártam.
Aksis csavarbehajtó, lépcsős fúrók, és a korábbi infra távhőmérő kellett volna.
Hát megmaradt a pénzem.

Csavarozót meg fúrófejeket láttam a soproniban, hőmérőt azt nem, de az meg az aldiban van 7 rugóért.
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de attól még szar dolog!
ZŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐD VÉR!
Avatar
Kawa
 
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.06.08. 14:20
Tartózkodási hely: Kópháza

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Karex » 2017.01.22. 12:28

Kawa írta:
Karex írta:Kép
Ma több, szám szerint 5 lidliben jártam.
Aksis csavarbehajtó, lépcsős fúrók, és a korábbi infra távhőmérő kellett volna.
Hát megmaradt a pénzem.

Csavarozót meg fúrófejeket láttam a soproniban, hőmérőt azt nem, de az meg az aldiban van 7 rugóért.

Teszek egy próbát a központtal, mail, van-e még valahol.
Aztán jelentkezem nálad.
Szélvédő és hasidom faragó.
Avatar
Karex
 
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014.06.09. 21:09
Tartózkodási hely: Hőgyész

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: lendvai » 2017.01.22. 20:48

Kedves kollégák, letelt a hét elején említett türelmi idő, jelenleg csekély előnnyel, de a május 5-7 a nyerő, így Zánkától erre a hétvégére kértem ajánlatot az épület foglalásához 1-1.5 hónapra mától. A válasz megérkezése után megosztom az eredményt, addig mindenki türelmét kérem.
"A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben."
Avatar
lendvai
 
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.06.08. 19:31
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott.

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: lendvai » 2017.01.27. 08:20

Jó reggelt kívánok! Felraktam az árajánlatot meg a mailt a Drive-ra, onnan mindenki tájékozódhat mielőtt szállást foglal:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Mint mondtam korábban akinek nem megfelelő a nyári szállás, vagy már csak a sokágyas szobák jutnának neki szerintem van szoba a téli épületekben is, csak a közösségi eseményekhez kell átballagnia. :-) A nyári épületben február 28-ig tartják fenn a szobákat, addig mindenkinek ajánlott szállást foglalnia.
"A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben."
Avatar
lendvai
 
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.06.08. 19:31
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott.

TDM 900 Vásárlás érdeklődés

HozzászólásSzerző: marci92hun » 2017.02.01. 19:45

Üdv mindenkinek!

Új tagja vagyok a fórumnak.
A közeljövőben (minél hamarabb) szeretnék vásárolni egy TDM900-at. Nagyon megtetszett ez a típus, már a legelejétől fogva, mióta elhatároztam, hogy szeretnék egy komolyabb nagy motort vásárolni. Akinek ilyen típusú motorja van, azoktól szeretnék egy kis információt, tapasztalatot kérni jót és rosszat is a motorral kapcsolatban. Tudom erre rögtön jön a válasz, hogy olvassam el a teszteket, véleményeket más internetes oldalon. Ezeket már megtettem, de kíváncsi vagyok itteni személyes tapasztalatokra is.
Jelenleg ott tartok, hogy a legnagyobb problémám az, hogy nincs is Magyarországon motor, vagy én nem találok hírhedt oldalakon olyan normális állapotú TDM-et amit szívesen megvásárolnék. Nagyon kicsi a választék. Ismerőseim már mondják, hogy miért nem nézegetek más alternatívákat, pl.: Suzuki DL650/1000 , de úgy érzem nem szeretnék engedni az igényemből, mert tényleg nagyon tetszik a TDM. És később megbánnám a döntésemet.És ha már itt tartok, akkor fel is tenném a kérdést, hogy esetleg ti tudnátok-e ismerős/baráti körből klubból esetleg eladó sorban lévő TDM-et?

Köszönöm előre is a segítségeteket, válaszaitokat!
Üdv,
Á. Marci
Avatar
marci92hun
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.02.01. 19:20

Re: TDM 900 Vásárlás érdeklődés

HozzászólásSzerző: Pöti » 2017.02.01. 22:18

marci92hun írta:Üdv mindenkinek!

Új tagja vagyok a fórumnak.
A közeljövőben (minél hamarabb) szeretnék vásárolni egy TDM900-at. Nagyon megtetszett ez a típus, már a legelejétől fogva, mióta elhatároztam, hogy szeretnék egy komolyabb nagy motort vásárolni. Akinek ilyen típusú motorja van, azoktól szeretnék egy kis információt, tapasztalatot kérni jót és rosszat is a motorral kapcsolatban. Tudom erre rögtön jön a válasz, hogy olvassam el a teszteket, véleményeket más internetes oldalon. Ezeket már megtettem, de kíváncsi vagyok itteni személyes tapasztalatokra is.
Jelenleg ott tartok, hogy a legnagyobb problémám az, hogy nincs is Magyarországon motor, vagy én nem találok hírhedt oldalakon olyan normális állapotú TDM-et amit szívesen megvásárolnék. Nagyon kicsi a választék. Ismerőseim már mondják, hogy miért nem nézegetek más alternatívákat, pl.: Suzuki DL650/1000 , de úgy érzem nem szeretnék engedni az igényemből, mert tényleg nagyon tetszik a TDM. És később megbánnám a döntésemet.És ha már itt tartok, akkor fel is tenném a kérdést, hogy esetleg ti tudnátok-e ismerős/baráti körből klubból esetleg eladó sorban lévő TDM-et?

Köszönöm előre is a segítségeteket, válaszaitokat!
Üdv,
Á. Marci

Hello! Én is új vagyok! :D
Avatar
Pöti
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.01.04. 17:17

Re: TDM 900 Vásárlás érdeklődés

HozzászólásSzerző: Karex » 2017.02.02. 13:02

marci92hun írta:Üdv mindenkinek!

Új tagja vagyok a fórumnak.
.........

Köszönöm előre is a segítségeteket, válaszaitokat!
Üdv,
Á. Marci

Szia!
Üdv a leendő TDM-es táborban!
És a fórumon is.
Nekem ugyan 4TX van, de azért pár tanács akad.
Amit általánosságban javasolni szoktunk, az az, hogy ne Km-t vegyél, hanem állapotot.
Vagyis lehet több az óraállás, ha a motor szépen gondozott.
Típushiba nem nagyon van, volt TPS szenzor meghibásodás, amit vissazhívásosan gariban cseréltek.
A szélvédelem és az ülés lehet problémás, de ez már inkább személyre szabás kategória.
A motor tartós, jól megy, és nem fogyaszt sokat. (4-6L)
"A motor hangja mellett az idomok illeszkedését nézd, és ahogy Kawa írta, minden kopó alkatrészt. Féktárcsákat, betéteket, láncot, gumikat. "

Azért bővebb infóért a 900 tulajokat kell faggatni. Mostanság a haldokló motorozz.hu tdm-es fórumát nyúzzák, hátha kimúlik végleg.
Lendvai, Fidó, Sandryder, és még sokan mások használják a típust. Nagy megelégedéssel.

Ha sor négyről váltasz, és a villanymotorokat szereted, akkor ez nem a Te motorod lesz, de ha szereted a csinos egyéniséget, és tudod kezelni a gázt is (nem alapjárati tötyögésre tervezték ezeket)3000-7000 között akkor örök darab lehet nálad is. Mint nálam.
Szélvédő és hasidom faragó.
Avatar
Karex
 
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014.06.09. 21:09
Tartózkodási hely: Hőgyész

Re: TDM 900 Vásárlás érdeklődés

HozzászólásSzerző: Sander67 » 2017.02.08. 15:30

marci92hun írta:Üdv mindenkinek!

Új tagja vagyok a fórumnak.
A közeljövőben (minél hamarabb) szeretnék vásárolni egy TDM900-at. Nagyon megtetszett ez a típus, már a legelejétől fogva, mióta elhatároztam, hogy szeretnék egy komolyabb nagy motort vásárolni. Akinek ilyen típusú motorja van, azoktól szeretnék egy kis információt, tapasztalatot kérni jót és rosszat is a motorral kapcsolatban. Tudom erre rögtön jön a válasz, hogy olvassam el a teszteket, véleményeket más internetes oldalon. Ezeket már megtettem, de kíváncsi vagyok itteni személyes tapasztalatokra is.
Jelenleg ott tartok, hogy a legnagyobb problémám az, hogy nincs is Magyarországon motor, vagy én nem találok hírhedt oldalakon olyan normális állapotú TDM-et amit szívesen megvásárolnék. Nagyon kicsi a választék. Ismerőseim már mondják, hogy miért nem nézegetek más alternatívákat, pl.: Suzuki DL650/1000 , de úgy érzem nem szeretnék engedni az igényemből, mert tényleg nagyon tetszik a TDM. És később megbánnám a döntésemet.És ha már itt tartok, akkor fel is tenném a kérdést, hogy esetleg ti tudnátok-e ismerős/baráti körből klubból esetleg eladó sorban lévő TDM-et?

Köszönöm előre is a segítségeteket, válaszaitokat!
Üdv,
Á. Marci

Üdv. a fórumban.
Én tudok ajánlani egy 2002-es TDM 900-ast, ha érdekelnek a részletek akkor elküldöm pü-ben.
Avatar
Sander67
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.06.08. 20:37
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: TDM 900 Vásárlás érdeklődés

HozzászólásSzerző: marci92hun » 2017.02.08. 21:04

Sander67 írta:
marci92hun írta:Üdv mindenkinek!

Új tagja vagyok a fórumnak.
A közeljövőben (minél hamarabb) szeretnék vásárolni egy TDM900-at. Nagyon megtetszett ez a típus, már a legelejétől fogva, mióta elhatároztam, hogy szeretnék egy komolyabb nagy motort vásárolni. Akinek ilyen típusú motorja van, azoktól szeretnék egy kis információt, tapasztalatot kérni jót és rosszat is a motorral kapcsolatban. Tudom erre rögtön jön a válasz, hogy olvassam el a teszteket, véleményeket más internetes oldalon. Ezeket már megtettem, de kíváncsi vagyok itteni személyes tapasztalatokra is.
Jelenleg ott tartok, hogy a legnagyobb problémám az, hogy nincs is Magyarországon motor, vagy én nem találok hírhedt oldalakon olyan normális állapotú TDM-et amit szívesen megvásárolnék. Nagyon kicsi a választék. Ismerőseim már mondják, hogy miért nem nézegetek más alternatívákat, pl.: Suzuki DL650/1000 , de úgy érzem nem szeretnék engedni az igényemből, mert tényleg nagyon tetszik a TDM. És később megbánnám a döntésemet.És ha már itt tartok, akkor fel is tenném a kérdést, hogy esetleg ti tudnátok-e ismerős/baráti körből klubból esetleg eladó sorban lévő TDM-et?

Köszönöm előre is a segítségeteket, válaszaitokat!
Üdv,
Á. Marci

Üdv. a fórumban.
Én tudok ajánlani egy 2002-es TDM 900-ast, ha érdekelnek a részletek akkor elküldöm pü-ben.


Szia! Mindenképpen érdekelne! Akár emailbe is megkereshetsz! Képeket is szívesen fogadok!
Az email címem: marton.abelovszki@gmail.com
Köszi előre is!
Avatar
marci92hun
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.02.01. 19:20

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: lendvai » 2017.02.09. 20:58

Kedves leendő TDM900 tulajok! Karex kolléga szavait ismételve valóban nagy megelégedéssel használom a gépet. Ha ismerős már a 270 fokban elékelt blokk hangja és rezgései, akkor arról nincs mit mondanom. Ha nem, akkor érdemes elgondolkodni mit preferálsz. A sor4-ek kulturáltabban, simábban járnak, nekem alapvető igénnyé vált a maximum 2 henger. Igénylem azt, hogy érezzem a nyersességet, a vibrációkat, a zabolátlan nyomatékot időnként, némi lánccsapkodással vegyítve, amikor elfeledkezem róla mi is van alattam. Az üléspozíció az én 181cm magasságomnak kényelmes. A gyári ülés már nem lesz az, akérmilyen edzett hátsód van. Így aztán a legtöbb TDM tulaj átalakíttatja a nyerget.
A szélvédelmet ne keresd a szó klasszikus értelmében, mert olyan nincs. Nekem a nagyobbik gyári túraplexi van fönn egy MRA Vario toldattal, így az előző 4TX-hez képest jóval komfortosabb a védelem. Még nem a nagy túragőzösök tankra szívó vákuuma nagy tempónál, de már eléggé véd ahhoz, hogy a sisaknak csak a felső fertálya legyen tele bogártetemekkel. Turbulencia viszont van, de elviselhető.
Az alumínium váznak köszönhetően a súlypont alacsonyabban van, a motor valamivel könnyebb és ezért könnyebben terelhető, mint a 4TX. A fogyasztása kb 1 literrel kevesebb az injektoroknak köszönhetően.
Ha van rá mód érdemes ABS-es verziót venni, engem már egyszer megmentett a kormánybebicsaklós pofára eséstől. Ha nincs az se baj, csak tudd milyen fék van amit markolsz. Az első az R1-ből származik és megfelelő fékbetéttel igen jól fog.A hangja nekem gyári dobokkal is megfelelő. Nem mondom, hogy nem raknék rá egy épeszűen hangolt morgósabb dobot (Akrapovic, Leo Vince és társai), de sajnálom rá a pénzt, menet közben meg amúgy se sokat hallanék belőle a turbulencia és a menetszél zaja miatt.
Amióta megvettem már segítettem néhány kollégának amikor vásárolni szeretett volna. Kudarc volt mind. Amit tudni kell: egy jól karbantartott, megfelelően tárolt TDM-en nincsenek rozsdás csavarok! :-)
Lánc 2500 alatt hajlamos a csapkodásra, de ha vesztek egy 900-ast, akkor eláruljuk mi az a flappantyú és mit lehet csinálni vele. :-)
86 lóerő nem nagy kunszt, 88Nm-rel már elég élvezetes tud lenni, különösen olyanoknak, mint én, akik még ezt se tudják kimotorozni. :-) Én túrázásra vettem, arra elég jó, ha az ember nem akar egy nagy, nehéz dögöt (Pan European, Gold Wing stb). Nagyon jól dobozolható és nem rontja el az összképet.
Ha 2002-est vesztek akkor győződjetek meg róla, hogy ki lett cserélve a visszahívás keretében érintett valamilyen, azt hiszem francia alkatrész, talán pillangószelep szenzor vagy valami ilyesmi, de az itteni érintett kollégák ezt jobban tudják. Nem tudom egyáltalán hogy jutott eszébe a Yamahának francia cuccot tenni a motorjába, az ilyen kényszerházasság már a Toyota Avensisnél is típushibákat eredményezett.
Mindent összevetve én szeretem. Anno én Németországban keresgéltem, nagyon nagy szerencsém volt, hogy egy volt fórumtárs motorját meg tudtam venni. Először egy kék példányt néztem ki, azt akkor Kilos kolléga elhalászta előlem. :-)
Én azt vallom, hogy nem szabad kompromisszumot kötni. A TDM, ha jó gazdája van kívül-belül sokáig bírja. Az én 12 éves motoromat szemügyre lehet venni, aztán össze lehet hasonlítani a meghirdetett darabokkal. Néha akad egy-egy tényleg megkímélt példány gondos gazdától, de türelmesnek kell lenni, vagy rászánni a büdzsé egy részét a felújításra.
Ha meg megvan, akkor itt rengeteg hasznos infóhoz lehet jutni, mert vannak hozzám hasonló perverz tulajdonosok, akik szeretik tutujgatni a gépüket. .-)
"A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben."
Avatar
lendvai
 
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.06.08. 19:31
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott.

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Karex » 2017.03.31. 10:12

Aki idetalál, és hiányolja a forgalmat, az nézzen át a pllanatnyilag aktív felületre az indexen.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9198831
Szélvédő és hasidom faragó.
Avatar
Karex
 
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014.06.09. 21:09
Tartózkodási hely: Hőgyész

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: tibz » 2017.05.21. 16:54

Sziasztok,

a segitségeteket szeretném kérni. TDM850 4TX boldog gazdája vagyok. Eddig hibátlanul szeltük a km-eket, ám a minap egy körfogalomból kigyorsitva mintha levettem volna a gyújtást -persze nem tettem ilyet- leállt a motor. Az öninditó sem teker. Tudnátok segiteni mi tilthat? A kilswitch-t már szétszedtem-kimértem.

előre is kösz,
tibz
tibz
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.09.25. 18:45

Előző

Vissza: Általános témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron